• 30

Автозвук, акустика – особливості та різновиди

Багато автовласників вважають, що при виборі автомобільної музичної системи, найголовнішу роль відіграє музичний пристрій, тобто штатна магнітола. Однак це не зовсім так, оскільки далеко не від якості магнітоли залежать функціональні можливості, й звучання системи в цілому. При встановленні музичної системи в транспортний засіб, особливу увагу слід приділити акустиці. У цій статті нами буде розглянута автоакустика, її найпопулярніші різновиди, технічні та функціональні можливості. Сподіваємося, що ця стаття буде корисна автолюбителям, які хочуть встановити якісну акустику, але не знають на які параметри та особливості потрібно звертати свою увагу, при виборі та купівлі конкретної моделі.

     Перш ніж вводити на пошуковому ресурсі «автозвук магазин онлайн», необхідно чітко визначитись, для яких саме цілей Ви буде її використовувати. У тому випадку, якщо Ви збираєтесь прослуховувати аудіокниги та новини, немає ніякого сенсу переплачувати зайві гроші за функціональні можливості, якими Ви не збираєтесь користуватися. Швидше за все, для таких цілей буде цілком достатньо звичайних, недорогих динаміків з широким діапазоном відтворюваних частот. Природно, що якість звучання таких динаміків далека від ідеалу, і вони не зможуть забезпечити ні якісного баса, ні хорошого звуку на дуже високих частотах. Однак для невимогливих власників авто, яких питання якості звуку ніколи особливо не турбувало, такий автозвук буде актуальним. Відзначимо, що саме акустика невисокої якості встановлюється виробниками автомобілів при стандартній комплектації.

Різновиди   

  Набагато кращою, в порівнянні зі звичайними широкосмуговими динаміками є коаксіальна акустика, яка знаходиться в середньому ціновому діапазоні. Такий вид акустичної системи для авто складається з декількох динаміків, кожен з яких відповідає за відтворення певного звукового діапазону. Який саме діапазон буде виводитися на той чи інший динамік визначається спеціальними пристроями – кросоверами, які виконують функцію своєрідних фільтрів. Найсучасніші моделі автозвуку мають кросовер, який в стандартній комплектації виконаний у вигляді окремого блоку. У свою чергу, в більш дешевих моделях акустики для транспортного засобу, роль кросовера відіграє звичайнісінький конденсатор, який розташовується на корпусі динаміка. Основною перевагою коаксіальної автомобільної акустики є краща якість звучання в ширшому діапазоні частот.

Якщо ви – дуже вимогливий меломан, який любить слухати за кермом улюблену музику найвищої якості, вам знадобиться установка автозвуку компонентного типу. У такому вигляді автоакустики, відтворений діапазон також ділиться на певні частини, як і в коаксіального типу, але динаміки тут виконуються у вигляді окремих незалежних компонентів. В результаті такої конструкції автомобільної акустики, звукові хвилі поширюються в просторі, не заважаючи одна на одну, що має як свої плюси, так і мінуси. Очевидним недоліком компонентної акустики для авто є той факт, що динаміки потрібно розміщувати близько один від одного, інакше звукова «картина» не буде цілісною. У такій конструкції дуже важливу роль виконує динамік високих частот, тому встановити його потрібно в правильному місці. Тільки тоді відтворена музика буде мати правильний «вектор» звучання.

ЗАЛИШТЕ КОМЕНТАР

Ваш коментар буде опублікований протягом 24 годин.

Copyright 2019 MALHAZ | All rights reserved